Forum / Group Discussion

Items: 1 - 1 of 1

KK04

Пчеломагазин

Tedram 27/12/2021
Охотно принимаю. Интересная тема, приму участие. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу.

демонтаж зданий

Rogerunsah 27/12/2021
Прошу прощения, что вмешался... Я здесь недавно. Но мне очень близка эта тема. Готов помочь.

"Купить чаши для кальяна в СПБ";"цены";"каталог - интернет магазин"

Michaelfab 26/12/2021
У Нас скидки круглый год!
HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Персональные скидки
Строго 18+
2. Лучший табак для кальяна в Санкт- Петербурге от известных брендов.

Купить уголь для кальяна доставка угля для кальяна в Москве

Michaeledurf 25/12/2021
У Нас скидки круглый год!
HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Персональные скидки
Строго 18+
Чаши для кальяна.

Test, just a test

Malcolmmet 25/12/2021
Hello. And Bye.

НКЦПФР попереджає інвесторів

Jamesloomo 24/12/2021
НКЦПФР попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD»
25.04.2019
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD».

Ці “проекти” не отримували від Комісії жодних ліцензій, необхідних для здійснення інвестиційної діяльності чи надання послуг з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами на території України. Також Комісія не надавала необхідних дозволів на розміщення реклами, яку обидва проекти активно замовляють.

Комісія вбачає в діяльності, види якої вказані на сайтах проектів «ISRAEL INVESTMENTS LTD» та «Центр Біржових Технологій», ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг.

НКЦПФР, в межах компетенції, здійснила всі необхідні дії, зокрема, зверталась (безуспішно) із запитами до осіб, які розміщують рекламні матеріали, порушила (успішно) справи про правопорушення за безліцензійну діяльність на фондовому ринку.

Крім того, повідомила правоохоронні органи та Службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Центр Біржових Технологій

Під час здійснення регулярного нагляду за галузевою рекламною активністю аналітики Комісії виявили сторінку “компанії” «Центр Біржових Технологій», на якій громадянам пропонують послуги портфельного інвестування, а саме інвестування у портфель «Клервант», який сформований з акцій найбільших світових компаній і недооцінених активів.

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «Центр Біржових Технологій», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Повний пакет послуг, що надається Центром Біржових Технологій — надійний фундамент, на якому будується і буде розвиватися ваш бізнес: навчання, програмне забезпечення, торгова система, аналітична і технічна підтримка на всіх етапах, від відкриття рахунку до рішення призупинити або закрити торгівлю»;
«Клеревант» сформований фахівцями компанії ЦБТ — визнаними лідерами по портфельному інвестуванню в Україні. Важливо знати: на момент роботи портфеля ваші гроші знаходяться на рахунку європейського банку. Вони застраховані фондом гарантованого страхування і інвесторським компенсаційним фондом Європи»;
«Унікальність «Клеревант» полягає в надійності і інноваціях. Даний інвестиційний портфель поєднав в собі високу прибутковість акцій найбільших світових компаній і недооцінені активи. Можливість заробити від $ 5 000 до $ 50 000 за декілька місяців. Вигода: максимальний дохід завдяки унікальній стратегії оцінки акцій та інших активів»;
«Центр Біржових Технологій — безумовний лідер за кількістю ВІП-клієнтів серед всіх українських компаній, які працюють на фінансових ринках».
Також аналітики Комісії виявили багато зовнішньої реклами проекту в м. Києві, роликів на радіо, банерів та реклами на багатьох інформаційних ресурсах у мережі інтернет. Як сказано на сайті проекту, “Центр Біржових Технологій” має розгалуджену мережу філій та представництв у багатьох містах України”.

З відкритих джерел Комісія також встановила, що послуги для забезпечення діяльності домену надаються компанією «OVH Hosting Oy», яка зареєстрована в Фінляндії, та використовує віртуальні приватні хмарні сервери (VPS), які забезпечують анонімність власників доменів.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від ЦБТ відповідь так і не надійшла.

ISRAEL INVESTMENTS LTD

Сайт проекту «ISRAEL INVESTMENTS LTD» пропонує громадянам послуги портфельного інвестування та п’ять різних варіантів інвестиційних пакетів за ціною від $ 500 до $ 50 000, які “сформовані з дорогоцінних металів, нафти, цінних паперів, криптовалют та стартапів”. Також на сторінці компанії зазначені такі послуги, як управління інвестиційними портфелями, інвестування у різні види накопичувальних фондів та у біржові індексні облігації, надання інформаційно-аналітичних та брокерських послуг

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «ISRAEL INVESTMENTS LTD», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Професіонали нашої компанії також можуть створити індивідуальний інвестиційний портфель, з урахуванням Ваших побажань. Він буде доповнений фінансовими інструментами, які допоможуть швидше досягти поставлених цілей. Щоб гроші почали працювати на Вас, покладайтеся на професіоналів!»;
«ІП надає стабільний щомісячний пасивний дохід. Придбати портфель дуже просто: вибираєте пакет, тиснете «інвестувати, заповнюєте просту форму зворотного зв’язку. Все, дуже просто, далі з Вами зв’яжеться наш фахівець. Він надасть повну консультацію і обговорить всі деталі обраного портфеля»;
«Інвестиційний портфель це – різні активи, об’єднані для досягнення певних фінансових цілей. ІП може складатися з золота, нерухомості, цінних паперів, опціонів. Israel Investments пропонує готові інвестиційні пакети, які будуть приносити прибуток незалежно від політичної чи ринкової ситуації. Портфелі доступні для громадян будь-яких країн».
Рекламу «ISRAEL INVESTMENTS LTD» аналітики виявили на багатьох популярних інформаційних ресурсах у мережі інтернет, у соціальних мережах. Відповідно до інформації з сайту, «ISRAEL INVESTMENTS LTD» має представництва в Ізраїлі, Англії, Італії, Швейцарії, та Україні.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційне представництво «ISRAEL INVESTMENTS LTD» в Україні зареєстровано як юридична особа – ПП “ІФЛК “ІЗРАЇЛЬ ІНВЕСТМЕНС” (код за ЄДРПОУ 42620622).

Послуги забезпечення діяльності домену надаються компанією «101domain», яка зареєстрована в США, і також надає своїм клієнтам можливість приховати інформацію про них у загальнодоступних Інтернет джерелах.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від проекту відповідь так і не надійшла.

Комісія констатує в обох випадках всі ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг, що несе загрозу введення в оману громадян та втрати ними значних коштів. НКЦПФР вживає всіх законних заходів щоб мінімізувати потенційно протиправну діяльність та попереджає інвесторів про ризики втрати грошей.

Купить табак Adalya для кальяна в СПБ интернет магазин

Michaeledurf 24/12/2021
У Нас скидки круглый год!
HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Персональные скидки
Строго 18+
Череда удач сподвигла американцев из Square создать еще одну новинку для любителей электронных кальянов. Чаша Square E- Head стала настоящим фаворитом среди любителей совмещать передовые технологии с устоявшейся классикой. Угли и табак не в прошлом, просто теперь у них есть альтернатива. Для использования электронной чаши понадобится: шахта с колбой от обычного кальяна, электронная чаша и флакон со специальной арома- жидкостью. Весь процесс приготовления сведен к минимуму, одна минута и парите на здоровье. Стоит уделить внимание аккумулятору E- Head и блоку управления. Емкость 2400 mAh и регулировка вольтажа на сенсорном дисплее позволят раскрыть все малоуловимые нотки вкуса используемой жидкости.

проект перепланировки стоимость

RonaldLourb 23/12/2021
Разрешение на перепланировку квартиры и нежилого помещения необходимо в случаях, когда требуется изменить планировку комнат, объединить несколько помещений небольшой площади в одно, а также для любых других действий, направленных на изменение архитектурно-планировочных решений.
Для объединения квартир существует два доступных варианта: по горизонтали и по вертикали с проемом. Наиболее часто встречается «горизонтальное» объединение, а соединение по вертикали является редким случаем, что объясняется конструктивными особенностями большинства жилых домов.

билет на поезд

YolandaJorne 23/12/2021
Замечательно, весьма забавное мнение

Краткая справка Esperio

StanleyAxoro 22/12/2021
Краткая справка Esperio
Esperio позиционирует себя в качестве глобального брокера, который является ярким представителем на финансовых рынках. Своим клиентам компания предлагает первоклассное обслуживание, выгодные условия торговли, оперативное исполнение торговых операций и чистые спреды от поставщиков ликвидности. Вот так выглядит презентационная страница мультиязычного сайта esperio.org.

Esperio

В футере площадки сказано, что Esperio принадлежит компании OFG Cap. Ltd, которая зарегистрирована в офшорном государстве Сент-Винсент и Гренадинах. На сайте есть различные внутренние документы, в которых изложены условия предоставления услуг. Регистрационные документы не представлены. О лицензии на брокерскую деятельности ничего не сказано. Обратная связь с клиентами поддерживается исключительно через специальную форму, с помощью которой пользователи отправляют свои запросы в службу поддержки.

Торговые инструменты и платформы Esperio
В распоряжении трейдеров более 3000 финансовых инструментов. Зарабатывать клиенты компании могут на различных активах:

валютных парах;

криптовалютах;

драгоценных металлах;

сырьевых товарах;

ценных бумагах;

ведущих фондовых индексах и т. д.

Выход на финансовые рынки осуществляется через две торговые платформы: MetaTrader 4 и MetaTrader 5.

Торговые счета Эсперио
Чтобы приступить к трейдингу, нужно зарегистрироваться на сайте и выбрать один из 4 доступных торговых счетов.

Esperio

С более детальным описанием каждого аккаунта можно ознакомиться в разделе «Типы счетов». Примечательно, что ни в одном из счетов не указана минимальная сумма депозита. С какими суммами готов работать брокер – неизвестно. О наличии демонстрационной версии счета ничего не сказано.

Начинающим инвесторам компания предлагает воспользоваться услугой Esperio Copy Trading. Для этого необходимо подключиться к профессиональным трейдерам, скопировать сделки на собственный счет и построить собственную бизнес-модель на основе проверенных стратегий. Условия сотрудничества в рамках данной программы не обозначены.

Пополнение счета и вывод средств в Esperio
На презентационной странице сайта сказано, что после получения прибыли на торговле деньги поступают на счет в течение одного дня. Вывести заработанные средства пользователи могут без ограничений по сумме в любой момент и любым подходящим способом.

Для пополнения счета и вывода прибыли доступны такие сервисы, как пластиковые карты, банковские переводы и электронные платежи.

Esperio

Брокер заявляет, что он компенсирует комиссионные расходы клиентам и зачисляет их на баланс торгового счета в процентах от внесенной суммы.

Информации о других условиях проведения финансовых операций (минимальная и максимальная сумма, сроки зачисления средств при выводе, порядок снятия тела депозита) на сайте нет.

Заключение
Главный недостаток брокера – регистрация материнской компании в офшоре. Также не внушает доверия отсутствие юридических данных, регистрационных документов и лицензий. Не в пользу компании служит односторонняя связь с клиентами и отсутствие установленного стартового порога входа в систему.

Лучше всего о работе брокера и возможности заработка на его условиях расскажут отзывы о Esperio.

ТРЕЙДЕР-ПРОФЕССИОНАЛ
ЗА 60 ДНЕЙ
Узнайте формулу безубыточной торговли

FAQ
? Esperio — это надежный брокер?
Проверьте надежность компании в рейтинге БрокерТрибунала. Чтобы получить комплексный анализ брокера и задать вопросы о финансовых рынках, закажите бесплатную консультацию эксперта.
?? Как найти официальный сайт Esperio?
В сети появляются подделки на сайты надежных брокеров. Также мошенники эксплуатируют названия и логотипы честных компаний. Чтобы не стать жертвой обмана, проверьте доменное имя компании на brokertribunal.com. Напишите нам в чат.
? Как проверить Esperio на признаки мошенничества?
Брокеры-мошенники пытаются маскироваться под честные компании. Верный признак, что брокер обманет на деньги, — отсутствие лицензии. Но это верхушка айсберга. Чтобы копнуть глубже, оставьте заявку на комплексную проверку.
?? Как вывести деньги от брокера Esperio?
Если брокер заблокировал ваш личный кабинет или для вывода средств требует новые проплаты, инициируйте чарджбэк. Это банковская процедура, которая многим трейдерам помогла вернуть свои деньги. Узнайте больше о чарджбэке уже сейчас.
?? Как распознавать мошенников самостоятельно?
Мошенники используют примерно одинаковые схемы обмана. Читайте статьи на сайте БрокерТрибунала — и вы научитесь распознавать развод в интернете и по телефону. Это сохранит ваши деньги и нервы.
OТЗЫВЫ О ESPERIO
Матвей
Читаю отзывы на сайтах и всех так хвалят эту контору. Я лично не могу вывести деньги и все. Меня водят за нос уже 2 недели. Не дают и все. А отзывы все заказные, чтобы больше людей велось на все это!!!!!Самый обычный развод, не верьте ни единому их слову!!!!!

7 days ago
Валерия
Мое сотрудничество с Esperio началось недавно и за этот короткий промежуток времени я поняла, что столкнулась с лохотроном(((( Жаль, что я вовремя на задумалась об обещанных этих бонусах, что ни одна солидная компания не позволит себе платить такие деньги. Бонусы поступили на счет, все четко. А делает это знаете для чего? Чтобы требовать потом деньги за вывод. Когда я подала заявку, мне сказали, что бонусные и основыне деньги якобы перемешались и чтобы их вывести нужно внести на счет еще 800 баксов. Я сказала пускай забирают свои деньги обратно и вернут мои, на что мне сказали такова политика и сделать они ничего не могут…..Обидно, развели как лохушку((((

We will send viacontact forms to the sites of business organizations via all countries of the world in any languages.

contacteckgks 21/12/2021
I'm happy to welcome you!

Sending newsletters via forms of Your offers into the "Contact us" section to the sites of firms via any domain zones of the world.

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai

WHAT IS THE MAILING OF WEBSITES BY FEEDBACK FORMS?
This is a type of mailing using the feedback forms that are located in the feedback section of the website and filled by our robot automatically with a rate of a few thousand contact forms per minute, while the alphabetic and numeric code from the pictures (captcha) is also solved.
After that, the messages including your cooperation offers are sent to the electronic addresses of organisations.
When sending mailing by contact feedback forms, it turns out that each site sends a correspondent e-mail to its own e-mail and, therefore, all e-mails arrive in the inbox of the exact e-mail address in which the firm is ready to receive the commercial information.

Unique Trade Offer:
Fast one hundred percent informing of businesses and internet resource owners about new business offers.
Search of new customers that other types of advertisements cannot find.

THE MAIN AIM:
Finding customers that cannot be found through other advertisements.

Benefits:
1.one hundred percent delivery of cooperation letters.
2.Expansion of the client base.
3. Increase of the market share.
4.Mailings based on regionality and topics.
5. Sending e-mails to company officials.
6. Conducting tenders and studying demand.
7. Conducting marketing research.
8. Conducting surveys and studying public opinion.
9. Quick notification.
10. Price.
11. Entering the markets of other countries.

Our advantages:
1.When sending mailing by contact forms, all e-mails arrive in the inbox. When sending e-newsletters, this can reach up to five percent.

2.When sending mailing by contact forms it is possible to send a few million e-mails per day to inbox folders. When sending e-mail newsletters a few thousands arrive in the inbox folders, all the rest often either are not delivered or fill the junk folder.

3. When sending mailing by contact forms a message does not get blocked by mail services because it is sent from different sites. When sending mass e-mails it is possible to send a few thousands of those but nevertheless all the IP addresses from which the mailing is sent will be in "BAN".

4. When sending mailing by feedback forms the minimum number of macros is used to form headings and text of the letter. When sending e-newsletters, it is necessary to use «macros» (synonyms) for each phrase and create thousands various headings.

5. Many companies deliberatelly hide their e-mail and only leave a contact form for contacting with them.

6. When sending e-mail newsletters, your commercial offer is delivered to every employee of the company, (which causes irritation) compared to mailing by feedback forms where the message is received at the electronic address specifically set up for business offers.

7.half of business e-mail addresses are placed on free e-mail servers, they are not very "searchable" by e-mail address, but when sending mailing by contact forms through these mail systems, all letters are 100% delivered to the recipients.

8. Only thirty-forty percent of organisations get into the directories within two-three years, and the rest are already located in our VOIS databases and are waiting for your commercial offers.
Thus that emails of businesses from directories are spammed, and therefore they will not have such monetisation as when sending mailing by feedback forms using our new VOIS databases.

9. Any kind of stop words in the headings or body of the message can be sent through feedback forms. When sending e-newsletters, such messages either do not reach the recipient or arrive in spam.
The list of stop words of mail systems includes almost all words and phrases that encourage your potential customers to take active actions.

Application:

1. Increasing the customer base.
2. Quick informing of marketplaces about new cooperation offers.
3. Accessing company officials.
4.Testing the demand for products and services.
5. Conducting tenders.
6.Conducting marketing research.
7.Conducting surveys and studying public opinion.
8. Searching for clients internationally.

Reasons for ordering this service:

1. 100% delivery of your e-mails and business offers to millions of companies all over the globe.
Every website sends a message to itself so all filters of mail systems are bypassed.

2.Mailing by contact forms is an ideal way in in terms of conducting all sorts of researches of marketing, surveys and studies of public opinion on anydirection and type of activity.
When sending mailing by feedback forms, you will will be absolutely sure that your message has been delivered to 100% of consumers of your product and service and if a product or service is "badly promoted", then the potential problem lies in in something else, for example in prices.
At the same time, within seven days you will see demand for your products and services, you will not have to spend money on renting premises and other more time-consuming and expensive marketing events.

3.Mailing by feedback forms is the most economical and quickest way to get your product or service to the markets of other states.

4. Mailing by feedback forms is a great tool for conducting different tenders.

5.Weekly update of the databases, as more than one hundred and fifty thousand new sites, appear all over the globe daily, and you, get potentially new clients.

6. Full geographical scope for all countries of the globe.

7. We offer clients that you will not find through other types of advertisement.
When sending mailing by contact forms, you will be able to get to that part of your potential customers, that are impossible to find automatically in another way.
For instance, you will be able to deliver a commercial offer to those potential clients that were earlier out of reach due to e-mail filters while sending bulk e-mails.
In reality, there is a unusual situation: firms in the directories are literally spammed with all sorts of business offers while very little e-mails are sent to the remaining ones.

8. Unique technique of decoding the CAPTCHA.
There are services for solving alphanumeric code (captcha/CAPTCHA). It costs 1 dollar to solve thousand CAPTCHAs.
It follows from this that, processing one million Internet resources the robot unravels a million captchas, which costs 1000 $ only to decrypt captcha/CAPTCHA, and we provide this free of charge for you!

9. By ordering mailing by feedback forms, you are promoting your service or product not to separate people, but to organisations, for example domain .com, where more than 150 million commercial firms from all countries of the world are accumulated (we have samples of them from international zones for every country).

10. Mailing by contact forms also includes a subtype of text mailing
Email that is linked to the feedback form is the primary e-mail of organisations through which applications and commercial offers are sent. This mail is also set up for phones as it is necessary to respond to the information very fast so as not to misplace the application or the relevance of the business offer.

11. The base of every country also includes all joint firms from all over the world closely related to or working with this country, for example, national communities and diasporas.
Ban, sanctions of search engines and mail systems?
These mailings are an alternative to sending e-newsletters, therefore search engine sanctions and "BAN" do not apply to them.
Mail service delivers the data of messages to the inbox folder, as it moves through the "warm communication channel" from the new IP address of the site to the corporate email of the same site.
Simply speaking, these mailings "live in emails" and e-mail filters do not react to them, because mail systems have a great level of trust in communication channels between websites and corporate electronic addresses.

OUR DATABASES:
You can buy our databases separately from the mailing by sending us a message by contact form.

MORE THAN TWO THOUSAND VOIS DATABASES BY DOMAIN ZONES AND COUNTRIES.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN CONTINENTS.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN WORLD LANGUAGES.

SELECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN CMS.

SELECTIONS BY THE MAIN COUNTRIES.

HOW TO MAKE AN ORDER FOR MAILING BY CONTACT FORMS:
The simplest text of the message + headings, the main goal is to interest the customer, and they will read the rest on your website.
Most likely, all ads on your subject are already on the Internet, use the search bar and choose the most suitable ones.
The headings are substituted replacing each other from text file.
Only messages in the text form are sent, links are inserted without problems, they are active. If the future customer needs pictures or more detailed information, then you should forward the client to visit your internet resource.

In the letter:
Text without pictures, since pictures do not pass through the contact form.
Your contact details:
Site address:

Fields to fill in:
Name:
Country:
City:
Website:
Several headings:
Email for autoresponces:

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai
Price List =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai/en/price/

We offer sending newsletters of Your commercial offers via contact forms to the sites ofbusiness organizations via any countries of the world.

contactoalqrz 20/12/2021
I'm happy to welcome you!

Sending newsletters via follow-up forms to the sites ofbusiness organizations via all countries of the world.

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai

WHAT IS THE MAILING OF INTERNET RESOURCES BY CONTACT FORMS?
This is a type of mailing using the feedback forms that are located in the contact section of the website and filled by our software automatically with a rate of a few thousand contact forms per one minute, while the alphabetic and numeric code from the pictures (captcha) is also solved.
After that, the messages including your commercial offers are sent to the emails of firms.
When sending mailing by contact feedback forms, it turns out that each website sends a letter to its own e-mail and, therefore, all messages arrive in the inbox folder of the exact mailbox in which the business receives the commercial information.

Unique Trade Offer:
Fast one hundred % informing of firms and internet resource owners about new commercial offers.
Search of new customers that other types of advertisements cannot find.

THE MAIN AIM:
Finding customers that cannot be found through other types of advertisements.

Benefits:
1.100-percent delivery of commercial offers.
2.Increase of the customer base.
3. Increase of the your market segment.
4.Mailings based on regionality and topics.
5. Sending letters to company officials.
6. Conducting tenders.
7. Conducting marketing campaigns.
8. Studying public opinion and conducting surveys.
9. Quick notification.
10. Cost.
11. Entering the international markets.

Our advantages:
1.When sending mailing by contact forms, all messages arrive in the inbox. When sending mass e-mails, this can reach up to 5 percent.

2.When sending mailing by contact forms it is possible to send a few million messages per 24 hours to inbox folders. When sending mass e-mails a few thousands arrive in the inbox folders, all the rest often either do not reach or fill the spam.

3. When sending mailing by contact forms a message does not get blocked by mail systems because it is sent from different sites. When sending mass e-mails it is possible to send a few thousands of those but nevertheless all the IP addresses from which the mailing is done will be banned.

4. When sending mailing by feedback forms the minimum of macros is used to form text and headings of the letter. When sending mass e-mails, it is necessary to use «macros» (synonyms) for each word and create thousands various headings.

5. Many companies try to hide their electronic address and only leave a contact form for contacting with them.

6. When sending bulk e-mails, your business offer can be delivered to every employee of the company, (which causes irritation) compared to mailing by feedback forms where the letter is received at the mailbox specifically set up for commercial offers.

7.1/2 part of business e-mail addresses are placed on free mail servers, they are badly "searchable" by mailbox, but when sending mailing by contact forms through these mail servers, all letters are 100-percent delivered to the recipients.

8. Only thirty-forty % of businesses get into the directories within several years, and the rest are already placed in our WHOIS databases and are waiting for your commercial offers.
Thus that mailboxes of organisations from directories are full of spam, and therefore they will not have such result as when sending mailing by feedback forms using our new WHOIS databases.

9. Any kind of stop words in the headings or body of the message can be sent through feedback forms. When sending e-newsletters, such letters either are not delivered the recipient or arrive in a junk folder.
The list of stop words of mails includes almost all phrases and words that encourage potential customers to take actions.

Application:

1. Expanding the customer base.
2. Quick informing of marketplaces about new commercial offers.
3. Accessing company officials.
4.Supply.
5. Conducting tenders.
6.Conducting marketing campaigns.
7.Conducting surveys and studying public opinion.
8. Searching for customers abroad.

Reasons for ordering this service:

1. 100% delivery of your messages and commercial offers to millions of organisations around all countries in the world.
Every site sends a letter to itself so all filters of mails are bypassed.

2.Mailing by contact forms is an great way in for conducting different researches of marketing, surveys and studies of public opinion on any kind oftype of activity and direction.
When sending mailing by feedback forms, you will be sure that your letter has been delivered to one hundred percent of users of your service and product and if a service or product is "badly promoted", then the potential problem lies in other things, for example in cost.
At the same time, within one week you will see demand for your products and services, you will not need to spend money on rent and other more expensive and time-consuming marketing activities.

3.Mailing by feedback forms is the quickest and the most economical way to get your service or product to the markets of other states.

4. Mailing by contact forms is a great tool for conducting various tenders.

5.Monthly update of the database, as more than one hundred and fifty thousand new sites, appear all over the world daily, and you, get new potential clients.

6. Full geographical coverage for all states of the globe.

7. We offer customers that are not available through other types of advertisement.
When sending mailing by contact forms, you will be able to get to that part of your clients, that are impossible to find in automatic mode in any other way.
For instance, you will be able to deliver a business offer to those potential clients that were earlier out of reach due to filters of mail systems while sending e-newsletters.
In reality, there is a very paradoxical situation: firms in the directories are completely filled with spam with all sorts of cooperation offers while very little or no e-mails are sent to the remaining ones.

8. Unique technique of solving the captcha.
There are special services for decrypting alphanumeric code (captcha/CAPTCHA). It costs 1$ to solve thousand captchas.
It follows from this that, processing one million websites our robot decodes a million CAPTCHAs, which costs thousand $ only to decrypt captcha/CAPTCHA, and we provide this free of charge for you!

9. By ordering mailing by feedback forms, you are promoting your service or product not to separate individuals, but to collectives, for example domain .com, where more than 150 million commercial businesses from all countries are accumulated (we have got samples of them from international zones for every country).

10. Mailing by contact forms is also a type of SMS mailing
E-mail address that is linked to the contact form is the main email of organisations through which applications and cooperation offers are sent. This e-mail is also set up for phones as it is necessary to respond to the messages fast so as not to misplace the order or the relevance of the commercial offer.

11. The database of every country also includes all joint businesses from all countries working with or closely related to this country, for instance, diasporas and national communities.
Sanctions of search engines and mail systems?
These mailings are an alternative to sending mass e-mails, therefore search engine sanctions and "Ban" do not apply to them.
Mail service delivers the data of messages to the inbox folder, as it goes through the "warm e-mail channel" from the new IP address of the website to the corporate mailbox of the same internet resource.
In simple language, these mailings "live in emails" and filters of mail systems do not react to them, because mails have trust in communication channels between websites and corporate emails.

OUR DATABASES:
You can purchase our databases separately from the mailing by sending us a request by feedback form.

MORE THAN TWO THOUSAND WHOIS DATABASES BY DOMAIN ZONES AND COUNTRIES OF THE WHOLE WORLD.

SELECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN CONTINENTS.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN LANGUAGES.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN WEBSITE BUILDERS.

SELECTIONS BY THE MAIN COUNTRIES OF THE WORLD.

HOW TO MAKE AN PROMOTIONAL OFFER FOR MAILING BY FEEDBACK FORMS:
The simplest text + a few headings, the main goal is to interest the future client, and they will read the rest on your website.
Most likely, all ads on your subject are already on the Internet, enter the necessary requests into the search engine and choose the most interesting ones.
The headings are substituted replacing each other from text file.
Only text messages are sent, links are inserted without problems, they are all "clickable". If the potential customer needs pictures or more detailed information, then you should forward the potential customer to visit your website.

In the letter:
Text without pictures, since pictures do not pass through the contact form.
Your contact details:
Website address:

Fields to fill in:
Name:
Country:
City:
Internet resource:
Several headings:
E-mail address for autoresponces:

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai
Price List =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai/en/price/

Единый сервис услуг Саранска

EverettPak 19/12/2021
Домашнее хозяйство, даже в небольшой квартире-студии, требует постоянного внимания. В доме всегда есть что исправить или починить: поклеить обои, положить плитку или установить дверь. Для решения разных бытовых проблем, можете воспользоваться услугой
на нашем сайте "БОЛЬШОЙ МАСТЕР" — работаем в Саранске и Мордовии.

Красивые одесские проститутки

Kurtphelm 17/12/2021
Вразумительный ответ
с улыбкой.

Вышла новая версия полностью Автоматизированного бота для генерации прибыли!

Vityahice 13/12/2021
У нас все роботы высокочастотные, которые собирают волатильность с движений. Советник серией ордеров открывает сделки по ходу движения и усредняя закрывает всю пару на откатах. Сигналы роботы получают от стандартных индикаторов (RSI, MA, Stochastic).

Много роботов, каждый подбирается индивидуально исходя от депозита - ставиться на определённое кол-во пар.

Так же можно настраивать режим торговли (консервативный, умеренный или агрессивный), вообще робот может собирает профит даже с каждой торговой сессии, тогда доход может достигать 200% в месяц, при умеренных же параметрах - ежемесячный доход составляет примерно 40% при просадке всегда в 5%!

За подробностями случите в ЛС телеграм @robotlevel

Стоимость аренды 100,000 рублей.

Первым 10 (уже 2) - установим робота БЕСПЛАТНО!

Писать в ЛС: телеграм @robotlevel

Hello great site. Hi, terrific site.

GlennRop 12/12/2021
hi

Never give up

Joshuakeync 05/12/2021
}

Дизайнерский ремонт

Kennethfer 04/12/2021
Чтобы не тратить много денег на ремонт квартиры, достаточно делать это постепенно, видоизменяя ее по одной комнате.

Чтобы не тратить много денег на ремонт квартиры, достаточно делать это постепенно, видоизменяя ее по одной комнате.

kampus terbaik

Williamfug 29/11/2021

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

New comment

 

 

Contact

SMK Baranangsiang Jl. Raya Pajajaran no. 6, Bogor 16143​
Phone: 62 251 8321270 upwbarsi@gmail.com